niedziela, Maj 26, 2019

Marketing B2B – charakterystyka

0
Marketing B2B - charakterystka

Marketing, to proces mający na celu rozreklamowanie, promocję i działania związane z wyróżnieniem firmy i usług, dzięki czemu możliwe jest uzyskania korzyści finansowych i poza finansowych. Marketing to dział, który mieści w sobie różnorakie formy reklamy, a ich podział zależny jest od rodzaju działań, celu i możliwości danej firmy. Jednym ze sposobów wykorzystywanych w promocji firmy jest marketing w B2B. Technika ta zakłada proces zachodzący między co najmniej dwoma podmiotami.

B2B to kooperacja między dwiema firmami, w której wyróżnia się wielu odbiorców i uczestników. W tego rodzaju marketingu wszyscy odgrywają ważną rolę i są znaczącymi elementami. Zadaniem firm uczestniczących w marketingu B2B są m.in.: przygotowanie i potwierdzenie ofert i zamówień, realizacja transakcji, wykonywanie płatności, poszukiwanie ofert lub wystawiane dokumentów związanych z realizacją. Korzystając z marketingu B2B możliwe są realizacje dotyczące jednej branży lub wykorzystujące wiele działów obszarów. Marketing B2C, to marketing działający na podobnych zasadach, jednak w tego rodzaju działaniach wykorzystuje się kooperacje firm z klientami końcowymi. Wdrożenie w życie tego rodzaju marketingu możliwe jest dzięki kontaktom z pozyskanymi klientami i jednostkowymi odbiorcami przygotowanej oferty. Głównym zadaniem marketingu B2C jest pozyskanie jak największej ilości odbiorców końcowych, dzięki którym można uzyskać opłacalne i korzystne wyniki marketingu.

Różnice miedzy marketingiem B2B a B2C można zauważyć na wielu płaszczyznach. Proces zakupu w przypadku pierwszego zależny jest od firmy i jest procesem bardzo złożonym, a w przypadku B2C odbiorcą jest klient końcowy. Różnice można także zauważyć w formach płatności, jak również na poziomie przygotowywanych ofert. Wszelkich informacji i podpowiedzi dotyczących rozwiązań i zastosowania obydwóch rodzajów marketingu dostarcza witryna BusinessWeb, która udostępnia i proponuje pomoc w zakresie marketingu. Na stronie businessweb.pl możesz określić potrzeby, przygotować plan działania oraz stworzyć strategię marketingu B2B.

Rozwód – opieka prawna

0
Rozwód - opieka prawna

Rozwód niezależnie od przyczyny nie jest z pewnością pozytywnym doświadczeniem. Wiąże się z nim często wiele przykrych wspomnień. Sama rozprawa rozwodowa również nie jest przyjemna. Przewód sądowy może trwać bardzo długo a co za tym idzie przedłuża to nasz stres i przede wszystkim dużo nas kosztuje.

Ile kosztuje rozwód?

To zależy. Przede wszystkimi najważniejszą kwestią jest zapewnienie sobie najlepszej możliwej opieki prawnej. Dobry adwokat zwiększa szansę na szybki i bezproblemowy przebieg sprawy. Natomiast na to, ile faktycznie będzie kosztowała nas sprawa rozwodowa wpływa szereg różnych czynników (co nieco na temat kosztów rozwodu można znaleźć tutaj https://ktmh.pl/ile-kosztuje-rozwod/). Istotne jest to, jak długo będzie trwał przewód sądowy, ile rozpraw się odbędzie no i oczywiście indywidualna stawka naszego obrońcy. Należy jednak zaznaczyć, że postępowanie rozwodowe na pewno nie będzie tanie.

Jak znaleźć opiekę prawną?

Odpowiednia opieka prawna to sprawa fundamentalna. Nie jest jednak gwarancją pozytywnej decyzji sądu. Aby znaleźć odpowiedniego reprezentanta naszej osoby w sądzie należy zasięgnąć opinii środowiska. Opinie o prawnikach z reguły dostępne są na stronach i portalach poświęconych tego typu ocenom. Dodatkowo można przejrzeć fora internetowe w kategoriach prawnych. Można poznać historie innych ludzi i ich doświadczenia z danym prawnikiem czy kancelarią. Zwykle wśród adwokatów są osoby specjalizujące się w danych rodzajach spraw, w tym wypadku sprawach rozwodowych.
W Rzeszowie znajduje się kilka bardzo dobrych kancelarii z odpowiednim specjalistami z dziedziny prawa rodzinnego i rozwodów. Rozwód Rzeszów może zostać przeprowadzony sprawnie i szybko. Jedna z kancelarii w tym mieście specjalizuje się w prawie rodzinnym i oferuje się w tej kategorii. Prawo rodzinne – oferta kancelarii ktmh to jedna ze specjalistycznych ofert prawnych w regionie Rzeszowa.

Planując rozprawę rozwodową należy uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na nieprzyjemny i często uciążliwy proces. Nie należy też za bardzo oszczędzać na rozwiązywaniu prywatnych spraw.

Trzy kroki i masz prawo jazdy!

0
Trzy kroki i masz prawo jazdy!

Przychodzi taki okres w życiu, gdy marzymy, aby wsiąść za kierownicę i pojechać przed siebie. Znudziła już nam się rola pasażera, chcemy się uniezależnić od osób, które mogą prowadzić, bo mają uprawnienia. My też już możemy i chcemy jak najszybciej zrobić prawo jazdy. Od czego zacząć? O czym pamiętać?

Karty kredytowe dla zadłużonych – poradnik

0
Karty kredytowe dla zadłużonych - poradnik

Wydanie kart kredytowej osobie fizycznej nie jest aż takie proste, jak można sobie to wyobrazić, ale z drugiej strony widzimy coraz silniejszą tendencję do odformalizowania całego procesu i jego upowszechnienia. Nic w tym dziwnego, w końcu bank i inne firmy kredytowe są zainteresowane jak najszerszym odbiorem świadczonych przez nic usług finansowych.

Co trzeba przygotować wnioskując o kartę kredytową?

Do przydzielenia kredytu potrzebny jest wniosek. Może mieć tradycyjną formę papierową, ale coraz częściej banki i inne firmy pozwalają na wypełnienie i wysłanie wniosku online. Wniosek o kartę kredytową jest rozpatrywany na podstawie dane osoby ubiegającej się o nią, a jego pozytywne rozpatrzenie uzależnione jest od uznawanych przez bank albo inną instytucję finansową danych na temat sytuacji osobistej i finansowej wnioskodawcy. Weryfikacja powyższych danych będzie możliwa na podstawie:

 • Zaświadczeniu o zatrudnieniu
 • Potwierdzenia przelewów wynagrodzenia (także tych od umowy zlecenia)
 • Zaświadczenie o osiąganych dochodach ( uzyskamy je udając się do właściwego dla nas Urzędu Skarbowego w którym się rozliczamy)
 • Deklaracje podatkową ( zazwyczaj za ostatni rok podatkowy, lecz niektóre banki wymagają ich za ostatnie dwa albo 3 lata, aby upewnić się czy nasze dochody są stałe i stabilne)
 • Inne dokumenty

Wskazane wyżej dokumenty będą potrzebne dla każdej osoby ubiegającej się o kartę kredytową. Zazwyczaj jednak jej wydanie wiązać się będzie z warunkami osobistymi wnioskodawcy. Zaliczyć do nich trzeba:

 • Emeryci

Ta grupa wnioskodawców będzie musiała przygotować się na dodatkowe informacje dla banku. Emeryt będzie koniecznie musiał przygotować: ostatni odcinek emerytury lub jej kserokopia oraz ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia. Banki żądają niekiedy informacji o jej waloryzacji, a nawet dostępu do wglądu oryginału decyzji przyznającej świadczenie emerytalne.

 • Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą

Na wstępie należy dodać, że osoby prowadzące własną firmę najczęściej spotykają się z odmową przyznania karty. Banki uzasadniają ją tym, że przedsiębiorca może w roku obrotowym nie przebić progu rentowności, a tym samym nie będzie miał z czego zapłacić. Wracając do dodatkowo wymaganych dokumentów, będą to: kserokopia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub innego dokumentu potwierdzającego fakt prowadzenia działalności gospodarczej, zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami, zaświadczenie z US o niezaleganiu z podatkami, dowody wpłat ZUS oraz podatku, zaświadczenie z US o uzyskanym dochodzie/przychodzie. Wymienione dokumenty będą dopuszczone do weryfikacji niekiedy nawet pod rygorem kontrasygnaty biura podatkowe albo księgowego.

 • Osoby prowadzące gospodarstwo rolne

Prowadząc gospodarstwo rolne będzie się trzeba liczyć, że bank lub inna instytucja kredytowa zażąda od nas decyzje z Urzędu Gminy, na podstawie której możemy stwierdzić posiadanie albo dzierżawę gospodarstwa rolnego. Musi wynikać z niej jej wielkość w hektarach. Niekiedy wystarczy tylko zaświadczenie z Urzędu Gminy potwierdzające fakt posiadania lub dzierżawienia gospodarstwa rolnego, określające jego wielkość i uzyskiwany z niego dochód w roku obrotowym.

Co to jest BIK ?

Bank oprócz wskazanych dokumentów dołączanych do wniosku, na pewno sprawdzi nasz BIK. Warto odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wielu wnioskodawców ze zdziwieniem odbiera fakt negatywnego rozpatrzenia ich wniosków pomimo ich prawidłowej treści i formy. Ich odrzucenie wynika właśnie ze „złego BIKU”.

BIK ( Biuro informacji kredytowej) jest zbiorem informacji o:

 • Danych osobowych potencjalnych i byłych kredytobiorcach
 • Informacji o zadłużeniu i zobowiązań w bankach, SKOKach i innych firmach kredytowych. Znajdziemy tam również szczegółowe dane dotyczące daty powstania zobowiązania, terminów poszczególnych spłat i daty całkowitego wykonania zobowiązania kredytowego.
 • Informacji o historii spłat

Łatwo się domyślić, że takie informacje będą dotyczyły zaciąganych kredytów. Informacje zawarte w BIK-u zostają gromadzone i przetwarzane. Ważny jest ich okres przetwarzania uzależniony właśnie od wyrażenia na zgodę na ich przetwarzanie. W przypadku braku zgody, dane są gromadzone i przetwarzane do czasu spłaty zobowiązania. Spłata zobowiązania będzie datą końcową ich istnienia w systemie. Natomiast gdy wyrazimy zgodę, informacje o naszej historii kredytowej będą znajdować się na stałe w bazie BIK-u. Korzyścią jest to, że informacja o należytym wykonaniu zobowiązania będzie widniała tam na zawsze, w ten sposób pozytywnie wpływając na naszą wiarygodność.

Czy istnieją karty kredytowe od ręki dla zadłużonych?

Współcześnie na rynku istnieje spory wybór, jeśli chodzi o karty kredytowe dla zadłużonych i bez BIK-u. Ograniczenie w postaci negatywnej historii kredytowej powoduje jednak, że będziemy musieli liczyć się z większymi granicami zaciąganych zobowiązań. Na rynku możemy spotkać szeroką paletę kart od 500 do ok. 6000zł. W niektórych wypadkach firmy mogą liczyć nawet na kwotę do 50 000zł. Te niskie kwoty są jednak równoważone różnymi dodatkami np. zwrotu pewnej sumy wydawanej na zakupach (np.stacji paliw) albo wygodnym i elastycznym rozłożeniem spłat kredytu oraz niskie oprocentowanie. Najważniejszą zaletą jest wspomniane wcześniej odformalizowanie procedury tzn. że niektóre firmy kredytowe mają bardzo małe wymagania co do historii kredytowej. Udzielają kredytu nawet najbardziej zadłużonym osobom.. Jak widzimy karta kredytowa bez BIK jest narzędziem przydatnym i coraz bardziej popularnym.

Praca za granicą bez znajomości języka – z czym musimy się zmierzyć?

0
Praca za granicą bez znajomości języka – z czym musimy się zmierzyć?

Polacy coraz chętniej obierają nie tylko oferty pracy u zachodnich sąsiadów. Oczywiście głównym powodem zmiany zatrudnienia to wynagrodzenie oraz warunki życia. Problem pojawia się, gdy wyjeżdżając do innego kraju, nie znamy języka. Dostęp do informacji i charakter pracy niekiedy nie wymaga tego. Z czym jednak możemy ewentualnie się spotkać, nie znając języka?

Rynek e-commerce – jakie nowości przyniesie 2019 rok?

0
Rynek e-commerce - jakie nowości przyniesie 2019 rok?

Jeszcze nie tak dawno temu zakupy przez Internet były całkowitą nowością, dziś rynek handlu elektronicznego prężnie się rozwija, a zakupy online stają się dla wielu z nas codziennością. Jakie trendy zapanują na rynku e-commerce w 2019 roku i na co przedsiębiorcy powinni zwrócić szczególną uwagę?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji

Jak udzielać odpowiedzi użytkownikom niezależnie od pory dnia? Wykorzystać w tym celu chatboty, dzięki którym kontakt z klientem możliwy jest całodobowo. Chatboty zaprogramowane są tak, by udzielać odpowiedzi w oparciu o słowa kluczowe, a z biegiem czasu rozumieją coraz więcej, dlatego nie tylko ułatwią one kontakt z użytkownikami, ale także usprawnią rozwiązywanie części problemów klientów, którzy są najważniejsi.

Dbałość o obsługę klienta i customer experience

Od początku do końca procesu zakupowego to klient stanowi najważniejsze ogniwo w łańcuchu. W 2019 roku rynek konsumenta w e-commerce będzie jeszcze bardziej wymagający, dlatego ważne jest, by dopasowywać funkcjonalność sklepów do potrzeb użytkowników. Dokładna ekspozycja towaru i jego opis oraz błyskawiczna wysyłka ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie konkretnej rzeczy w danym sklepie. Przejrzystość wyszukiwania produktów oraz czytelne regulaminy wzbudzają w odbiorcach zaufanie, co także często przesądza o wyborze sklepu. Standardem stają się darmowe wysyłki i zwroty, dlatego i tę opcję warto rozważyć. Dobry PR i pozytywne opinie użytkowników są tym, czego potrzebuje każdy sklep internetowy, więc w tym roku warto wzmocnić satysfakcję kupujących.

Sprzedaż na urządzeniach przenośnych

Nowoczesne strony internetowe powinny być responsywne i zasada ta dotyczy także sklepów online, co potwierdzają statystyki – aż 70% czasu spędzanego w Internecie należy do urządzeń mobilnych. Oznacza to, że większość użytkowników dokonuje transakcji i przeglądu produktów na smartfonach i urządzeniach mobilnych. Zasada Mobile First obowiązuje również w wyszukiwarkach, dlatego pominięcie aspektu mobilności to nie tylko utrata użytkowników, ale również niższe pozycje sklepu online w wynikach wyszukiwania.

Wzrost znaczenia social media i digital marketingu

Promocja sklepu internetowego skuteczna będzie tam, gdzie poszukiwać będą go klienci, warto więc skierować reklamy we właściwe miejsca poprzez różne kanały dotarcia. Ponad 80% użytkowników czas spędzony w Internecie poświęca na social media, dlatego budowanie świadomości marki i zwiększanie odbiorców będzie efektywne właśnie tam. Social Media od dłuższego czasu stanowią najważniejszy kanał komunikacji między firmą a użytkownikiem i nic nie wskazuje na to, aby w 2019 roku miało być inaczej.

O trendach w ecommerce poczytać możesz również na blogu agencji ecommerce https://smartbees.pl/blog 

W 2019 roku rynek e-commerce przyniesie nowości głównie z gałęzi technologicznej – rozwój robotów i uczenie maszynowe mają za zadanie ułatwić kontakt z klientem i usprawnić procesy, ale przede wszystkim mogą wpłynąć na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym. Nie ma co czekać z wdrażaniem nowych rozwiązań, najlepiej zrobić to jak najszybciej, aby nadążyć za nowinkami w kolejnych latach.

Jak zaoszczędzić na sprzęcie biurowym

0
Jak zaoszczędzić na sprzęcie biurowym

Zakup sprzętu biurowego to jeden z większych wydatków, jakie musimy ponieść, urządzając swoje biuro. Odpowiednio dobrany znacznie ułatwi i usprawni codzienną pracę – czy jednak na pewno musimy wydawać na niego dużo? Jest kilka sposobów na to, jak zaoszczędzić na sprzętach biurowych.

Kredyt oddłużeniowy – czy stać na niego każdego?

0
Kredyt oddłużeniowy

Konsumenci kredytów i pożyczek pozabankowych to specyficzna grupa społeczna. Są to osoby jednocześnie nie dość dobrze sytuowane, by móc sobie pozwolić na wszelkie przyjemności bez wsparcia z zewnątrz, ale też osoby na tyle dobrze sytuowane, że banki są skłonne dawać im kredyty. Jednym z produktów bankowych jest konsolidacja kredytów. Czym on jest, z czym się wiążę, i dla kogo jest przeznaczony?

Konsumenci kredytów bankowych

Kredyty bankowe i pożyczki, a także limity na karcie kredytowej i raty przy zakupach, to produkty dla osób, które z reguły mają sporo, a chciałyby mieć jeszcze więcej. Wystarcza im na życie „do pierwszego”, ale lubią żyć nieco ponad stan, nie rezygnując z chwilowych kaprysów, zakupów czy wycieczek. Są to osoby, które na swoje zobowiązania są w stanie zarobić, ale nie zawsze radzą sobie z regularnym spłacaniem rat. Kredyt konsolidacyjny może być produktem idealnym dla nich. Pozwala on złączyć wszystkie zobowiązania bankowe i pozabankowe w jedno i spłacać jedną większą ratę o ustalonej wysokości, z jednymi odsetkami. Ten rodzaj kredytu, choć nazywa się kredyt oddłużeniowy, nie musi koniecznie kojarzyć się z pętlą zadłużenia. Osoby, które zaciągają wiele różnych zobowiązań w różnych bankach, mogą mieć problem ze zwyczajnym dotrzymaniem terminu płatności raty, ponieważ o niej nie pamiętają. Złączenie wielu długów w jeden pozwoli ustalić jedno konto na spłatę rat, jeden termin ich spłaty, i ustalić odsetki od jednego tylko produktu bankowego, zamiast od wielu, każde w innej wysokości.

Pętla pożyczkowa – jak z niej wyjść?

Firmy takie jak www.splatachwilowek.pl umożliwiają też spłacenie zobowiązań wobec firm pożyczkowych. Produkty takie jak konsolidacja chwilówek pozwalają pozbyć się zadłużenia z tytułu chwilówek w jednym wygodnym kredycie. Wcześniejsza spłata produktów pozabankowych jest korzystna w każdej sytuacji, ponieważ firmy pożyczkowe charakteryzują się przede wszystkim łatwością udzielania pożyczek i wysokimi odsetkami. Odsetki te często rosną w zastraszającym tempie, nawet z dnia na dzień, co powoduje autentyczne trudności ze spłatą zaciągniętego zobowiązania wraz z powiększającymi się odsetkami. Najtrudniejsze jest wyjście z pętli chwilówek, ponieważ chwilówki są bardzo łatwo dostępne niemal od ręki, ich kwoty zwykle są niewielkie, ale pożyczkodawca wymaga spłacenia ich w całością, łącznie z odsetkami, w określonym terminie. O ile zaciągnięcie takiej chwilówki było stosunkowo proste, o tyle zdobycie tej kwoty długu w całości może być problemem. Niestety, spłata chwilówek sprawia dłużnikom zwykle najwięcej problemów, ponieważ sięgają oni po najłatwiej dostępne rozwiązania, czyli kolejne chwilówki z innych firm, na pokrycie poprzednich długów. To właśnie nazywa się pętlą zadłużenia. Nie wolno do niej dopuszczać, ale gdy już będzie miała miejsce – należy rozejrzeć się za kredytem konsolidacyjnym, który może pomóc wyjść z tej pętli.

Procedury uzyskania kredytu oddłużeniowego

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w banku zwykle jest poprzedzone skrupulatnym sprawdzaniem historii kredytowej i zdolności kredytowej. Jak to się ma do samego produktu, który jest dedykowany głównie osobom zadłużonym? Otóż, gdy dana osoba ma wiele kredytów w bankach, do tego limity na kartach kredytowych i raty zakupowe, wcale nie oznacza, że jest niewypłacalna. Może ona chcieć połączyć tych kilka zobowiązań w jedno większe, by po prostu mieć mniej roboty ze spłatą rat. Nie musi to być też osoba niesolidna gdy chodzi o długi. Może do tej pory regularnie spłacała raty, ale przemyślała sprawę i doszła do wniosku, że kredyt konsolidacyjny na dobrych warunkach pomógłby jej spłacać raty z korzystniejszym oprocentowaniem. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych za pośrednictwem firm specjalizujących się w oddłużaniu, to raczej produkt dla tych, którzy zaplątali się w swoich zobowiązaniach i nie potrafią sobie z nimi poradzić. Dla tych osób wcześniejsza spłata pożyczek jednym kredytem konsolidacyjnym może być ratunkiem pozwalającym uzyskać więcej czasu i niższe odsetki. W ten sposób może się udać spłacić w całości zaciągniętych wiele zobowiązań wobec firm pożyczkowych, i wyjść na zero.

Produkty bankowe, takie jak kredyty konsolidacyjne, są oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem na miarę naszych konsumpcyjnych czasów. Pozwalają korzystać z ciekawych ofert banków i firm pożyczkowych wtedy, gdy są potrzebne dodatkowe środki na koncie, a nie przejmować się zaciskającą się pętlą zadłużenia na szyi. W ten sposób udaje się zjeść ciastko, i mieć ciastko!

Bez niego nie poznasz języka! Dowiedz się więcej o native speakerze

0
Bez niego nie poznasz języka! Dowiedz się więcej o native speakerze

Nauka języków i w ogóle ich znajomość jest dziś dużym plusem, a co za tym idzie także bonusem na start dla osób poszukujących pracy. Dzięki językowi lepiej zarabiasz i możesz więcej, a więc warto znać ich jak najwięcej. Tylko czy umiesz się uczyć samodzielnie?

Najważniejsza woda pitna

0
Najważniejsza woda pitna

Na ulicy mróz, a w naszych domach ciepło. Ogrzewane domy mają bardzo suche powietrze. Ciągle chce się pić. W zakładach pracy i różnych urzędach i innych miejscach publicznych jest podobnie. Wszędzie tam, gdzie mamy jednak dystrybutor na wodę, problem nie ma już tak ogromnych rozmiarów. Możemy napić się, kiedy tylko chcemy. Dzięki temu będziemy w stanie zapobiegać odwodnieniu. Wiąże się to także z tym, że będąc lepiej nawodnieni, będziemy bardziej sprawni oraz produktywni. Odpowiednio nawodniony organizm zapewnia więc prawidłową pracę naszego mózgu oraz innych narządów, w tym narządów ruchu.

Z kolei prawidłową pracę naszych urządzeń grzewczych, zapewnią zmiękczacze wody. To właśnie dzięki nim grzałki w nich zawarte będą mogły pracować długi czas bez szwanku i oddawania ich do naprawy. Taka sytuacja może utrzymywać się przez długi czas i dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dłużej ich działaniem na rzecz usprawniania naszego życia.

Z kolei do zastosowań przemysłowych najlepiej posłuży woda osmotyczna. Będzie ona miała odpowiednie parametry i posłuży nam bardzo dobre, powodując odpowiednią pracę maszyn oraz innych elementów produkcji. Woda taka wiąże się ze zjawiskiem osmozy, czyli przenikania wody przez błonę ze względu na różnice w zawartości soli po obu stronach, czyli tak zwane ciśnienie osmotyczne.
Oczywiście najważniejsza jest woda pitna, dlatego też najbardziej istotną kwestią jest zapewnienie obecności dystrybutorów w miejscach publicznych.

Niemniej warto także zadbać odpowiednio o swoje urządzenia grzewcze i zapewnić im prawidłową pracę a długie lata. Natomiast najmniejszą uwagę zwrócić należy na wodę osmotyczną. Nadmienić należy także, iż woda stanowi bardzo duży procent masy ciała człowieka, co wskazuje na to, że nie możemy lekceważyć nawet najmniejszego ubytku wody w naszym organizmie. W wypadku zapotrzebowania na wodę możemy także zakupić w sklepie spożywczym wodę mineralną w butelce plastikowej, łatwej do przenoszenia i użytkowania zarówno w domu, jak i poza nim.

Chcesz się dowiedzieć jak działa proces odwróconej osmozy? Odwiedź: https://prostozkranu.pl/blog/jak-dziala-proces-odwroconej-osmozy-n6

ZOBACZ TEŻ