Chodniki sznurkowe to połączenie tego co ładne z tym co użyteczne

0
1955

Dywany sznurkowe cechują się przede wszystkim większą odpornością na zabrudzenia niż w przypadku innych rozwiązań. Zawdzięczają to m.in. płaskiemu tkaniu, które cieszy się coraz większą popularnością przy urządzaniu wnętrz. Nic dziwnego – pasują do różnych klimatów mieszkań. Od modnego, skandynawskiego nurtu przez style: kolonialny, rustykalny, eklektyczny, minimalistyczny. Wybór koloru czy wzoru jest decydujący w nadawaniu charakteru wnętrzu, ale sama forma tkania to praktyczne rozwiązanie, które przyda się zwłaszcza wtedy, gdy w domu są dzieci i zwierzęta.

Funkcjonalność i estetyka – dywany sznurkowe łączą obydwie cechy

Kiedy wybieramy dywan do salonu, pokoju czy jadalni kierujemy się głównie jego wyglądem. Dla pięknego efektu jesteśmy w stanie pójść na kompromisy i postawić na dywan, który niestety nie jest praktyczny. Szybko zbierający się brud, trudności w czyszczeniu i odkurzaniu, widoczne odbarwienia i słaba jakość…- jeśli znamy te sytuacje z doświadczenia, pora na zmianę myślenia, zatrzymanie kompromisów i wymianę modelu. Dywany sznurkowe dają i efekt i funkcjonalność – dostępne rodzaje nie wymagają obniżania standardów, co warto sprawdzić na: https://dywaneo.pl/22-chodniki-sznurkowe. Ciekawym elementem aranżacji jest zawsze chodnik – świetnie uzupełnia korytarze lub hole w przestrzeniach publicznych.

Jaki model wybrać i dlaczego?

Coraz więcej mieszkań urządza się tak, aby dominującymi kolorami były biele lub szarości. Popielaty chodnik sznurkowy w geometryczne wzory sprawdzi się w tych sytuacjach najlepiej. Szarość jest zresztą na tyle uniwersalna, że warto ją stosować w ramach kontrastowania. Można ją swobodnie zestawić z nasyconą czerwienią ścian lub brązem. Chodnik wykonany jest w 100 % z polipropylenu, ma płaski splot, a jego całkowita grubość to 5 mm. To belgijski model, który będzie odporny nie tylko na odkształcenia, ugniatania i gromadzenie brudu, ale też działanie bakterii. Miłośnicy klasycznej elegancji lub budowania atmosfery miejsca w oparciu np. o drewniane meble, kolory ziemi i beże, powinni sięgnąć po inny polipropylenowy model – to chodnik sprawdzający się także w stylach, gdzie dominują rośliny i pamiątki z podróży dookoła świata.

Najważniejsze cechy dywanów sznurkowych – podsumowanie

Poza wspomnianymi korzyściami, które płyną z wytrzymałości i twardego splotu, dywany sznurkowe pasują do każdego pokoju. Mogą znajdować się w przestrzeni dziecięcej i młodzieżowej, ale jednocześnie reprezentacyjnie zdobić salon. Kiedy postawimy na nich stół, krzesła czy biurko, nie będziemy musieli obawiać się zagnieceń i problemów. Jeśli psy lub koty zostawią na dywanie sierść, skutecznie się jej pozbędziemy. Co ważniejsze – idealnie sprawdzą się przy urządzaniu balkonu, tarasu czy werandy. Można je stosować zewnętrznie bez obaw o uszkodzenia czy warunki atmosferyczne. Dywany sznurkowe (w tym chodniki) umieszczone na zewnątrz tworzą przytulny klimat i są wizytówką tego, co za ścianą. Zarówno domownicy, jak i goście, poczują się przyjemnie i swobodnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here