Jak zapoznać dziecko z klasyką literatury?

O zaletach obcowania z literaturą od najmłodszych lat, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Rodzice, którzy czytają swoim pociechom książki, zabierają je do teatrów, zwracają uwagę przede wszystkim na to, że jest to dodatkowy czas, który można spędzić z dzieckiem, ponadto przy okazji zapoznajemy się z zasadami savoir-vivre w miejscach publicznych. Zapoznawanie dzieci z klasyką literatury wpływa na poszerzenie słownictwa, wzbogacenie wyobraźni, wzbudzenie ciekawości, stymuluje potrzebę nowych bodźców estetycznych, dźwiękowych i sensorycznych.

Co jeszcze daje kontakt z literaturą?

– Przede wszystkim ładne budowanie zdań i wypowiedzi. Mam 3 dzieci. 17,16 i 6 lat. Wszystkim dużo czytałam. Po latach twierdzę, że dzięki temu dzieci nie miały nigdy problemów z nauką A już zwłaszcza z ortografią i pisemnym wypowiedziami z polskiego, bo i później same dużo czytają. A najmłodszy potrafi tak się wypowiedzieć, że po prostu dziw bierze – mówi jedna z zapytanych przeze mnie mam.

Inne w dalszym ciągu zwracają uwagę na budowanie więzi z osobą czytającą a nawet poprawę pamięci i koncentracji.

Oferta Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego dla dzieci

Gdański Teatr Szekspirowski jest zatem doskonałym miejscem do tego, aby nasze dziecko zapoznało się z klasyką literatury. Celem GTC jest m.in. prezentacja dzieł Williama Szekspira w trakcie corocznego Festiwalu Szekspirowskiego. Na scenie występują wówczas zarówno polscy jak i światowi wykonawcy. Dzieci i młodzież mogą skorzystać z oferty GTS, biorąc udział w lekcjach szekspirowskich, cyklach wykładów, spotkań, warsztatów. Misja edukacji Teatru realizowana jest na wszystkich etapach kształcenia, obejmuje nawet dzieci czteroletnie. W szerokiej ofercie edukacyjnej znajdują się także Obozy Szekspirowskie. Teatr przywiązuje szczególną uwagę do szerzenia wiedzy o teatrze elżbietańskim i sztukach tego wybitnego angielskiego dramaturga. Jednocześnie szerzy ideę teatru otwartego, w którym każdy znajdzie dla siebie miejsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here