Sklep online – idealny pomysł na biznes?

0
2293

Założenie własnej firmy nigdy nie było bardziej popularne niż teraz – z jednej strony mamy wymagający rynek pracy i etat, który sporo od nas wymaga, ale nie oferuje w zamian wystarczająco, a przede wszystkim nie daje nam szansy na rozwój, a także awans, a z drugiej strony mamy internet z całą gamą pomysłów na biznes, który nie wymaga od nas ani ogromnych nakładów finansowych, ani posiadania dużych przestrzeni, ani zatrudniania na start pracowników. Sieć stworzyła więc ogromną rzeszę ludzi, którzy prowadzą swoją firmę sprzed ekranu komputera w swoim domu. Jednym z pierwszych pomysłów, jaki naturalnie nam się nasuwa jest sklep internetowy. Coraz bardziej popularne są także hurtownie, jak chociażby hurtownia obuwia online. Pojawia się więc pytanie – czy to na pewno taki opłacalny biznes i jak się w ogóle do tego zabrać?

Postaw na buta

Pierwsze pytanie – dlaczego buty? Jest to jeden z tych produktów, który kupować będziemy zawsze, nie musimy więc martwić się o rynek zbytu. Po drugie obszar związany ze sprzedażą odzieży i dodatków online nieustannie się powiększa – kupujemy coraz częściej i coraz więcej. Głównym odbiorcą są oczywiście kobiety i to do nich powinniśmy kierować nasz przekaz. Hurtownia obuwia online z atrakcyjnie zaprojektowaną i przyjazną stroną może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Sieciowa hurtownia

Hurtownia kojarzy nam się przede wszystkim z materialnym miejscem, w którym moglibyśmy trzymać nasze buty i do którego mogliby przyjeżdżać klienci. Ale taka opcja wymaga albo posiadania odpowiedniej powierzchni magazynowej albo wynajmowanie jej – w obu przypadkach należy liczyć się z kosztami. Dlatego też hurtownia obuwia online to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają trochę miejsca w mieszkaniu, garażu, piwnicy – potrzeba suchego miejsca, w którym obuwie nie zniszczy się i w którym będzie mogło bez problemu być przechowywane. Ale w takim wypadku musimy mocno postawić na stronę internetową – rozbudowane opisy, szczegółowe zdjęcia – jeśli odbiorca nie ma możliwości obejrzenia obuwia na żywo, to powinniśmy dostarczyć mu wszystkich najważniejszych informacji.

Jest także trzecia opcja – sprzedaż towaru, którego w ogóle fizycznie nie posiadamy. Podpisując umowę z konkretnymi producentami oferujemy na swojej stronie ich produkty bez wcześniejszego zakupu. Dzięki temu, po pierwsze nie musimy posiadać absolutnie żadnej powierzchni magazynowej. Pozwala nam to także na oferowanie ogromnej liczby różnorodnych modeli. W takim wypadku zmuszeni jednak jesteśmy do korzystania z materiałów dostarczonych nam przez producenta. Po drugie musimy oferować nieco wydłużone terminy realizacji, jako że dopiero po zamówieniu u nas danego modelu będziemy kontaktować się z producentem w celu ich sprowadzenia. Ale z drugiej strony ten typ hurtowni obuwia online pozwala obniżyć cenę butów jeszcze bardziej, ze względu na brak kosztów ich przechowywania, a tym samym czyni nas konkurencyjna opcją na rynku. Tak prowadzona hurtownia wymaga od nas przede wszystkim sprawnego obsługiwania zgłoszeń i zamówień drogą internetową, szybkiej reakcji, rozbudowanej i funkcjonalnej strony. Szukając pomysłów na hurtownię butów online, warto wejść na stronę: https://ehurt.eu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here