Bitcoin – prognozy

0
1782

Jeśli chodzi o bitcoiny to prognoza może być tutaj bardzo różna. Można znaleźć w Internecie takie prognozy, które dla inwestujących będą dobrą wiadomością, ale czy są prawdziwe? Na pewno w przypadku kryptowaluty takie prognozy są bardziej do przewidzenia, ponieważ jest to waluta ponad państwami, które mogłyby nią manipulować. Zauważmy, że złotówka często traci na wartości, bo coś się dzieje w kraju.

Dokładnie tak samo jest z dolarem, bo wystarczy, że prezydent coś powie i już albo kurs idzie w górę albo w dół. Kursy są mało stabilne i podatne na wiele czynników politycznych. Oczywiście dochodzi do tego również wiele spekulacji, dlatego inwestowanie w zwykłe waluty to spore ryzyko i na dzień dzisiejszy mało, kto będzie to robił. Bitcoin to, co innego, bo na rynek trafi jedynie 21 mln sztuk. To dużo i mało, ale jeśli jest ograniczona ilość to na pewno kurs w pewnym momencie może być bardzo wysoki.

Tym bardziej będzie wysoki, jeśli wszystkie bitcoiny się na rynku pojawią. Trzeba obserwować jak zachowuje się ta waluta, a wtedy będziemy mogli wyciągać wnioski. Nie wszystko da się przewidzieć, dlatego raz można stracić, ale o wiele większe szanse są na to żeby można było zyskać.

Gdzie szukać prognoz?

Najlepiej robić to na niezależnych stornach, które się tym zajmują. Wtedy nie mamy polityki tylko mamy dokładnie to, co może się zdarzyć. Można skorzystać z giełdy kryptowalut, a tam wiele takich informacji na spokojnie sobie znajdziemy. Przy okazji można będzie dowiedzieć się jak wygląda kurs na dzień dzisiejszy, ale jak to też wyglądało na przełomie ostatnich tygodni. Prognozy są raczej bardzo dobre, ale pamiętajmy, że w ostatnich tygodniach wartość bitcoin spadła o połowę.

Niby to nie jest dużo, ale jeśli ktoś wtedy inwestował swoje pieniądze to dzisiaj czeka na cud. Chce żeby kurs wrócił, chociaż do tego, co było. Jeśli interesują nas inwestycje to na pewno bitcoin da nam możliwość zarobienia. Zmiany w kursie dziennym wahają się nawet po kilka tysięcy złotych. To oznacza, że jeśli dzisiaj nie zarobimy to może jutro? Im niższy jest kurs w stosunku do tego ile my zapłaciliśmy tym dłużej trzeba czekać. Tylko wtedy można będzie się odbić od dna i wreszcie zacząć zarabiać.

Jeśli ktoś się pospieszy to będzie miał wielki problem i na pewno na tym wszystkim sporo straci. Trzeba szukać sposób na to żeby można było w łatwy sposób zyskać, ale trzeba też obserwować, co się dzieje i wtedy ryzyko znacząco się zmniejsza. O ile? To trudno powiedzieć, sami się przekonamy, jeśli zaczniemy inwestować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here