numeracja pracy

Pisanie pracy licencjackiej, nie tylko wiąże się z zawarciem w niej odpowiedniej jakości wiedzy, jak i opracowaniu materiałów dotyczących jednego, wybranego przez nas tematu. Pisanie pracy licencjackiej, to także różnego rodzaju czynności, które bezpośrednio związane są z formatowaniem pracy licencjackiej. Wstawianie przypisów, czy spisu treści, to tylko niektóre kwestie dotyczące samego formatowania tekstu pracy licencjackiej, o które powinniśmy zadbać, zanim zdecydujemy się ją oddać naszemu promotorowi. To, co jednak jest niezbędne, jeśli chodzi o pisanie pracy licencjackiej, to kwestia związana z numeracją stron. Jak prawidłowo wykonać numerację stron w pracy licencjackiej? Na co koniecznie powinniśmy w tej kwestii zwrócić największą uwagę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących prawidłowego formatowania pracy licencjackiej, znajdziecie w poniższym artykule.

Przede wszystkim – gdzie wstawiać numerację stron?

To, że strony w pracy licencjackiej powinny zostać ponumerowane, jest kwestią oczywistą. Powstaje jednak pytanie: Gdzie wstawiać numerację stron pracy licencjackiej? Przede wszystkim, nie należy umieszczać numeracji stron pracy licencjackiej u góry strony – ani w prawym ani w lewym górnym rogu, jak również – nie na środku. Góra strony pracy licencjackiej, powinna zostać przeznaczona np. na to, aby umieścić tam tytuł rozdziału – tak jak ma to miejsce w różnego rodzaju publikacjach naukowych. Jeśli jednak chodzi o numerację stron w pracy licencjackiej, to najlepiej jest umieszczać ją u dołu strony. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jest numerowanie stron w taki sposób, aby na lewej kartce numer strony znajdował się po lewej stronie, zaś na prawej kartce – analogicznie po stronie prawej. Nie jest to jednak reguła. Jeśli chodzi o to, jak ponumerować strony w pracy licencjackiej, możemy tez zdecydować się na to, aby umieścić numer strony na dole, na środku. Ważne jest jednak to, aby numeracja stron znalazła się u dołu strony, nie zaś u góry. To jednak nie wszystko, co musimy wiedzieć na temat numerowania stron w pracy licencjackiej.

numeracja

Jak wstawiać numerację stron w pracy licencjackiej?

Kiedy wiemy już, gdzie powinniśmy umieszczać numerację stron w pracy licencjackiej, należy zastanowić się, w jaki sposób tę numerację wstawiać. Nikt z nas nie będzie przecież wstawiał numerów stron ręcznie. Praktycznie każdy program do tworzenia tekstów, będzie posiadał odpowiednią do tego celu funkcję. Najczęściej, znajdziemy ją w menu rozwijanym o nazwie „Wstaw”. Kiedy klikniemy na nie, pojawią nam się różne opcje dotyczące tego, co konkretnie chcemy wstawić: może być to zarówno wykres, tabela, jak i wspomniana wcześniej numeracja stron. Należy wybrać taką opcję, która będzie nas najbardziej interesowała, czyli w naszym przypadku – numerację stron. Po kliknięciu w opcję wstawienia numeracji stron, pojawi się nam edytor numerowania stron. To właśnie w nim będziemy mogli wybrać rozmiar numeracji strony, jak również to, gdzie zostaną one umieszczone. Będziemy mieli też wyraźny podgląd tego, jak po wstawieniu numeracji,będą wyglądały poszczególne strony naszej pracy licencjackiej. Kiedy wybierzemy już najlepszą dla nas opcję, należy potwierdzić nasz wybór klikając przycisk „OK” lub „Zastosuj”. Po tej czynności, na stronach naszej pracy licencjackiej pojawi się numeracja.

jak ponumerować strony w pracy licencjackiej

Dlaczego numerujemy strony w pracy licencjackiej?

Przyczyn, dla których wstawiamy numerację stron w pracy licencjackiej, jest co najmniej kilka. Przede wszystkim, jest to związane ze spisem treści. Tytuły poszczególnych rozdziałów, jak i pod rozdziałów, które umieszczone są w spisie treści, przypisane są do poszczególnych stron. Bez zastosowania numeracji, takie uporządkowanie pracy licencjackiej, nie byłoby możliwe. Numeracja stron pozwala także na to, aby dokładnie wiedzieć, ile stron przeznaczyliśmy na konkretne zagadnienie. Wiadomo oczywiście, że nie ilość jest ważna w przypadku pisania takiej pracy, a jakość, jednak nie możemy dopuścić do sytuacji, w której wstęp zajmie 3/4 naszej pracy. Numeracja stron pozwala zatem na to, abyśmy pilnowali objętości naszej pracy. Numerowanie stron pracy licencjackiej, znacznie też ułatwia pracę naszemu promotorowi, który może w bardzo dokładny sposób określić, na której stronie i w jakim miejscu, znajdują się błędy, lub co ciekawsze fragmenty pracy licencjackiej. Wszystkie powyższe czynniki są zależne od tego, czy i w jaki sposób wprowadzimy do naszej pracy licencjackiej numerację stron. Bez takiego uporządkowania, nasza praca licencjacka zwyczajnie może zostać odrzucona przez promotora.

[Głosów:30    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here