Jak wziąć rozwód z obcokrajowcem?

0
1565

W ostatnim czasie coraz częściej zdarza się, że daleko podróżujemy. Obecnie mamy ku temu wiele możliwości, ponieważ wiele granic jest dla turystów otwartych i nie trzeba starać się o wizę. Jednak transport także jest znacznie szybszy niż kilkadziesiąt lat temu. Takie podróże często mogą zmienić nasze życie.

Znalezienie miłości w podróży

Podróżując do różnorodnych krajów mamy bardzo duże szanse na dokładne poznanie kultury danego regionu, jak również mentalności mieszkających tam osób.

W szczególności dalekie podróże są pasją wielu osób, jednak nie każdy potrafi docenić piękno danego regionu. Bardzo często zdarza się, że w podróży ludzie znajdują miłość swojego życia.

Rozwód – co robić?

Choć dla wielu osób fascynacja drugą kulturą jest na tyle silna, iż po przyjeździe w dane miejsce znajdują miłość swojego życia, często nie jest to związek trwały.

Niestety w szczególności, gdy dwie osoby dzielą bardzo duże różnice kulturowe coraz częściej okazuje się, że związek nie ma szans na przetrwanie. Jest to sytuacja o tyle skomplikowana gdy okazuje się, że tak duże różnice są zauważalne dopiero po ślubie. Czasem w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest rozwód. Jednak w jaki sposób rozwieść się z obcokrajowcem?

Rozwód z obcokrajowcem nie taki trudny

Wiele osób decydując się na złożenie pozwu rozwodowego obawia się, że będzie musiała znów wyjechać do kraju ojczystego małżonka lub małżonki, aby dopełnić reszty formalności. Jednak warto pamiętać o tym, iż polskie prawo w tej sytuacji jest bardzo przychylne obywatelom.

Powinniśmy pamiętać, iż jeżeli nasz małżonek lub też małżonka jest obcokrajowcem, możemy w szczególnych przypadkach rozwieść się w Polsce. Jest to możliwe między innymi w przypadku, gdy oboje z małżonków w ostatnim czasie zamieszkiwali w Polsce, a także gdy nawet jeden z małżonków nadal ma miejsce stałego zamieszkania w Polsce. Jeżeli jesteśmy obywatelami polskimi i od co najmniej pół roku zamieszkujemy w ojczystym kraju, również możemy tutaj się rozwieść z obcokrajowcem.

Podróżując po całym świecie bardzo często możemy poznać wyjątkowych ludzi. Choć wiele osób nie jest otwartych na takie znajomości powinniśmy pamiętać, że często możemy zawrzeć przyjaźnie nawet na długie lata. Dla wielu podróżników, którzy podróżowali często, to hobby okazało się doskonałym sposobem na znalezienie swojej drugiej połowy. Jednak czasem takie małżeństwa przykładowo z powodu różnic kulturowych mogą nie przetrwać. Dlatego coraz częściej praktykowany jest rozwód z obcokrajowcem, ponieważ pewnych spraw już nie da się naprawić. W wielu przypadkach rozwodząc się z obcokrajowcem można to zrobić nawet w Polsce.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here