Dywan do pokoju dziecięcego – wygodna powierzchnia do zabawy

Aranżacja wnętrz wymaga wprawnego oka, które dobierze do siebie poszczególne elementy wystroju tak, aby całość była harmonijna i cieszyła wyglądem, zamiast drażnić zbytnio wyróżniającym się obiektem. Pokój dziecięcy powinien być urządzony ze szczególnym wyczuciem, aby pociecha czuła się w nim pogodnie i bezpiecznie. Zestawy jasnych mebli z kolorowymi elementami lub zabawnymi wzorami stworzą doskonałą przestrzeń do rozwoju dziecięcej twórczości, a przede wszystkim do zabawy! Warto więc, aby w centrum pokoju znalazł się miękki dywan, na którym maluch wygodnie usiądzie i zanurzy się w świecie własnej wyobraźni, bawiąc się klockami, lalkami czy figurkami zwierząt.

Jaki dywan wybrać dla dziecka?

Starsze dzieci mają już wykształcone osobiste upodobania, które pomogą w wyborze dywanu, jednak w przypadku młodszej pociechy, lub jeśli chcesz sprawić jej niespodziankę, dobrze będzie wybrać wzór jak najbardziej uniwersalny – zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki wspaniałym prezentem będzie na przykład miętowy dywan w gwiazdki, który wzbudzi marzycielski nastrój, a zarazem jego barwa jest wesoła i żywa, idealna na dzień pełen wygłupów. Okrągły kształt dywanu dla dziecka sprawdzi się niezależnie od rozmiaru pomieszczenia i rozmieszczenia mebli, jest bowiem łatwy w przemieszczaniu. Miękkie dywany dla dzieci o krótkim włosiu są wygodne także dla rodziców – bez trudu można je odkurzyć lub umyć, co jest ważne, jako że większość dzieci ma skłonności do brudzenia i robienia nieporządku podczas zabawy. Dla pociechy, która już została nauczona dbałości o porządek, lub która wyjątkowo uwielbia motywy zwierzęce, świetny będzie bardziej puszysty dywan, który zachęca do głaskania, jak gdyby był wykonany z króliczego lub kociego futerka. Wybór stonowanej kolorystyki dodatkowo podniesie walory estetyczne pokoju, w którym zostanie położony dywan, a jego czyszczenie nie powinno sprawiać dużego kłopotu.

Dla młodocianych pasjonatów

Niektóre dzieci wykazują szczególne zainteresowanie samochodzikami i uwielbiają jeździć nimi po pokoju, wymyślając misje dla siebie i dla towarzyszy zabawy. Dobrym pomysłem będzie sprawienie im dywanu przedstawiającego kręte ulice, na których można urządzać wyścigi zabawek, i który – na korzyść rodziców – ograniczy rysowanie podłóg plastikowymi kołami, wyznaczając jasne granice zabawy. Poza tym, dla dzieci przejawiających różnorodne zainteresowania dostępnych jest wiele szczegółowych wzorów dywanów, które przedstawiają zwierzęta, motywy pirackie lub kosmiczne.

Warto usiąść razem z synem lub córką i przyjrzeć się ofercie dywanów, aby wspólnie wybrać coś, co sprawi dziecku jak największą radość, a dla rodziców będzie funkcjonalnym elementem domu, którego sprzątanie nie będzie spędzało snu z powiek. Doświadczenie podejmowania decyzji razem z opiekunami sprawi, że dziecko poczuje się odpowiedzialnie i otrzyma zapewnienie, że jego głos w domu ma znaczenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here