Inwestowanie w bitcoin

0
2210

O bitcoin można usłyszeć ostatnio bardzo dużo. Ta kryptowaluta bije ostatnio rekordy popularności i rekordy wzrostów. Nie ma, zatem się, co dziwić, że inwestowanie w bitcoiny się tak opłaca. Wielu ekspertów przestrzega przed tym ze jest to bańka spekulacyjna.

Do tej pory kurs i tak był wysoki, ale z biegiem czasu zmienił się o kilka tysięcy procent. Czy to dobrze? Na razie nic złego się nie dzieje, ale waluta potrafi stracić w krótkim czasie na swoim kursie kilka tysięcy dolarów. Jeśli ktoś kupił bitcoin, kiedy był bardzo drogi to strata może być bardzo duża. Najlepiej jest czekać aż cena nieco zmaleje i wtedy będzie można coś na tym zarobić. Najwięcej zarobiły te osoby, które lata temu kupiły sobie kilka czy kilkanaście sztuk bitcoinów.

Dzisiaj mają na swoich kontach bardzo dużo pieniędzy. Wiele osób szuka do dzisiaj swoich starych komputerów gdzie bitcoiny były zapisane. Potrzebna jest taka kryptowaluta, bo jest ona poza rynkami. Nikt nie ma nad nią kontroli i nikt jej nie reguluje. Finansiści na całym świecie nie są z tego powodu zadowoleni.
Woleliby nad tym mieć kontrolę i jak najwięcej na tym zarabiać. Na razie im się to nie udaje, ale też oni są podejrzewani o podnoszenie kursu tak żeby jak najwięcej na tym zyskać. Czy jest to bańka, która nagle pęknie? Na razie nic na to nie wskazuje, ale dzisiaj niczego nie da się przewidzieć. Gdyby jednak okazało się to bańką spekulacyjną to mnóstwo osób straci ogromne pieniądze.

Opłaca się inwestować

Tam gdzie są inwestycje tam zawsze jest ryzyko i trzeba się z tym liczyć. Oznacza to, że trzeba będzie mieć świadomość tego, że spadki się zdarzają i nie inwestujemy w bitcoiny wszystkich swoich pieniędzy. Różnie dobrze można stracić na akcjach znanej spółki jak i na tej walucie. Do wszystkiego trzeba podchodzić z rezerwą, ale nie ma się też, co czaić, bo wtedy nic nie zarobimy. Te osoby, które wiedzą, kiedy zainwestować mają z tego wiele pieniędzy.

Pozostałe osoby mogą jedynie obserwować rosnący kurs. Tak to już jest, że jeśli ktoś ma odwagę i pieniądze to może swoje dochody pomnażać, a jeśli ktoś się ze wszystkim czai i zastanawia to na pewno nie może liczyć na to, że będzie miał więcej pieniędzy.
Bitcoin to ciekawa propozycja, dlatego warto rozważyć inwestowanie w to, co przynosi zyski. Ile? To się okazuje dopiero po czasie. Gdyby można było wszystkie wzrosty i spadki w łatwy sposób przewidzieć to nie byłoby żadnego ryzyka. Każdy wiedziałby, w co inwestować, ale świat jest trochę inny. Jedni tracą, a inni zarabiają i tak jest praktycznie każdego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here