Kredyt oddłużeniowy

Kredyt oddłużeniowy może być dla wielu osób szansą na wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Jak sama nazwa wskazuje, jego głównym zadaniem jest pomoc w oddłużeniu kredytobiorcy i spłata dotychczasowych zobowiązań finansowych. Zobacz, na czym dokładnie polega ten produkt finansowy, kto może go otrzymać i czy warto z niego skorzystać, aby pozbyć się zadłużenia.

Kredyt oddłużeniowy – co to jest?

Ten rodzaj kredytu służy do tego, aby spłacić wszystkie dotychczasowe zobowiązania finansowe. Osoba, która decyduje się na taki produkt finansowy, otrzymuje kwotę, dzięki której jest w stanie pokryć wszystkie swoje raty. Taki zabieg pozwala na to, aby stać się posiadaczem tylko jednego, nowego kredytu, który jest łatwiejszy do spłaty niż dotychczasowe zobowiązania. Nie należy jednak mylić tego kredytu z kredytem konsolidacyjnym, mimo że na pierwszy rzut oka oba te zobowiązania są do siebie bardzo podobne.

Kredyt oddłużeniowy to propozycja dla osób, których sytuacja finansowa jest bardzo zła. Takie osoby zazwyczaj nie mają już szansy na konsolidacje w banku, dlatego pozostaje im jedynie wizyta w prywatnych firmach pożyczkowych. Właśnie dlatego produkt ten oferowany jest głównie przez sektor pozabankowy. Aby dostać tradycyjny kredyt, niezbędna jest dobra zdolność oraz historia kredytowa. Osoby bardzo zadłużone mogą mieć problem z obiema tymi rzeczami. Nie oznacza to jednak, że nie mają szans na żadną pomoc. Z kredytu oddłużeniowego mogą skorzystać wszystkie osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej – także rolnicy.

Jakie długi można spłacić kredytem oddłużeniowym?

Kredyt oddłużeniowy służy do tego, aby spłacić wszystkie dotychczasowe długi kredytobiorcy. Można nim uregulować raty kredytu gotówkowego, kredyty ratalne, debety na karcie, chwilówki i wiele innych. Tak naprawdę wszystko zależy od firmy, w której zdecydujemy się na wzięcie takiego zobowiązania. Zazwyczaj możliwe jest połączenie wszystkich długów po to, aby kredytobiorca musiał spłacać tylko jedną ratę.

Warunki otrzymania kredytu oddłużeniowego

Kredyt oddłużeniowy jest dla osób, które mają słabą zdolność oraz historię kredytową. Trzeba jednak spełnić kilka podstawowych warunków, aby go otrzymać. Pierwszym z nich jest posiadanie stałego i regularnego dochodu. Konieczne może być przedstawienie zaświadczenia wystawionego przez pracodawcę lub wyciągu z konta. Poza tym kredytodawca może sprawdzić dane na Twój temat w rejestrach dłużników. BIK, BIG, KRD – wszystkie te instytucje współpracują z bankami i niektórymi firmami pożyczkowymi i dają dostęp do informacji na temat konkretnych osób. Sprawdzając dane w tych bazach, kredytodawca może dowiedzieć się, jak wygląda Twoja sytuacja finansowa i jak duże jest Twoje zadłużenie. Warto więc dbać o swoją sytuację i nie dopuścić do zbyt wielu negatywnych wpisów w BIK czy KRD. W niektórych sytuacjach kredyt oddłużeniowy ze złą zdolnością oraz historią kredytową jest możliwy. Trzeba go tylko dobrze poszukać i przemyśleć sposób na wyjście z długów.

Czy warto wziąć kredyt oddłużeniowy?

Na to pytanie każda osoba powinna odpowiedzieć sobie samodzielne. Tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji danej osoby i od tego, czy jest ona w stanie spłacać raty kredytu oddłużeniowego https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Pamiętaj, że to ma być dla Ciebie przede wszystkim ratunek, a nie kolejny problem. Taki kredy może Ci pomóc wyjść ze spirali długów, jeśli tylko dobrze to przemyślisz. Warto skontaktować się z profesjonalnym doradcą, który znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie na wyjście z zadłużenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here