Psycholog online

Wiele osób, zarówno dorosłych, jak i w wieku szkolnym, przynajmniej raz w życiu potrzebuje konsultacji z dziedziny zdrowia psychicznego. O ile bywa to sprawa, którą ludzie niechętnie dzielą się ze znajomymi, o tyle z usług psychologa korzysta się w coraz większej ilości polskich miast.

Niemniej, zaistniała na początku roku 2020 sytuacja związana z wybuchem epidemii koronawirusa położyła kres wszystkiemu, co dotychczas znane było jako normalne życie. Zamknięto miejsca wypoczynku, ale przede wszystkim i stanowiska pracy. Na moment pozbawiono możliwości zarobku również lekarzy, w tym psychologów. Szybko jednak znalazło się rozwiązanie problemu zamkniętych gabinetów – gabinety pozostają zamknięte, ale istnieje możliwość odbycia konsultacji lub kontynuowania już podjętej terapii za pośrednictwem internetu. W czasach utrudnionej komunikacji międzyludzkiej należy otworzyć się na nowe drogi dotarcia do drugiego człowieka i dokładnie tego podjęły się setki poradni psychologicznych w Polsce.

Pomoc psychologiczna online

Co natomiast leży po stronie potencjalnego pacjenta? Trzeba pamiętać, że ten psycholog online jest tym samym człowiekiem, który siedziałby w fotelu naprzeciwko w swoim gabinecie i prowadził konsultację lub terapię na takim samym poziomie i zapewne z takim samym skutkiem.

Jednak konsultacja online może być dla wielu sprawą krępującą. Konieczność pozostania w domu, w którym przebywają inni ludzie – członkowie rodziny, współlokatorzy – może negatywnie wpływać na poczucie komfortu pacjenta. Może on czuć się przez nich podsłuchiwany. Może też czuć się nieswojo w – paradoksalnie – odmiennym środowisku od dotychczasowego kojarzonego z konsultacją lub terapią psychologiczną.

W każdym z tych przypadków dyskomfortu pacjenta szczególnie ważne jest, aby lekarz pomógł mu skupić się na omawianym temacie. Na szczęście jest to możliwe również podczas sesji online.

O tym, jak przebiega konsultacja psychologiczna najlepiej jest dowiedzieć się bezpośrednio od lekarza, ponieważ, mimo iż istnieją pewne utarte schematy prowadzenia konsultacji oraz całego procesu terapii, psycholog prowadzący może ustalić z pacjentem indywidualne reguły. Dokładnie to samo tyczy się sesji w gabinecie.

Możliwość znalezienia pomocy psychologicznej przez internet ma jednak wiele zalet. Nie tylko bowiem oszczędza się czas potrzebny na dotarcie do poradni, ale również możliwy jest kontakt ze specjalistą znajdującym się na drugim końcu kraju, co bez konsultacji online byłoby mało prawdopodobne.
Pomoc psychologiczna online na www.cplwowska.pl jest zatem na wyciągnięcie ręki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here