Skrzyniopalety składane ułatwią logistykę w zakładzie

Dobre zarządzanie zakładem to podstawa sukcesu firmy. Na pewno spory udział ma w tym odpowiednie magazynowanie oraz transport towarów. Dużym ułatwieniem mogą być nowoczesne skrzyniopalety składane.

Praktyczna skrzyniopaleta składana

Nowoczesne skrzyniopalety składane są wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Mają różne konstrukcje, ale każdą można złożyć po użyciu. Zajmuje wtedy bardzo mało miejsca, co ma wyjątkowe znaczenie w transporcie zwrotnym. Skrzyniopalety pełne i europalety są wprawdzie tańsze, ale w transporcie i w niewielkich magazynach zdecydowanie lepiej sprawdzają się kontenery składane. W wielu przypadkach okazuje się, że oszczędności poczynione dzięki nim są wyższe niż różnica między cenami obu typów skrzyniopalet.Skrzyniopaleta składana jest odporna na wilgoć, więc może służyć do przewozu i przechowywania produktów sypkich, delikatnych i wrażliwych na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dodatkowo zapewniają doskonałą higienę (tworzywo jest bardzo łatwo umyć i zdezynfekować). Są też bardzo wytrzymałe. Wytrzymują o wiele większe ciężary niż palety i skrzynie drewniane. Ich żywotność także jest bardzo długa.

Do czego można użyć kontenerów składanych

Skrzyniopalety i kontenery składane są bardzo uniwersalnymi pojemnikami. Doskonale sprawdzają się podczas transportu. Można nimi bezpiecznie przewozić bardzo delikatne towary, nie narażając ich na uszkodzenie. Jednocześnie możliwość składania sprawia, że transport zwrotny może być bardziej ekonomiczny. Nie ma potrzeby wożenia powietrza w pustych pojemnikach. Skrzyniopalety składane są też idealne do magazynowania. Możliwość sztaplowania sprawia, że nawet w niewielkim magazynie można przechowywać dużo towaru. Puste pojemniki wystarczy złożyć, aby nie zajmowały cennego miejsca.Coraz częściej skrzyniopaleta składana wykorzystywana jest także w samym procesie produkcyjnym. Bardzo dobrze sprawdza się do transferu detali i elementów z jednego stanowiska na drugie.

Ekologia też jest ważna

Bardzo ważną zaletą składanych skrzyniopalet jest ich ekologiczność. Dzięki użyciu wysokiej jakości tworzyw sztucznych, mogą one być wykorzystywane przez wiele lat. Są bardzo wytrzymałe mechanicznie i chemicznie. Ponieważ najczęściej palety są wykonywane z tworzyw, które można poddać recyklingowi, zużytej skrzyniopalety nie należy wyrzucać. Z powodzeniem można ją przerobić na nowy pojemnik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here