kot

Taka praca z pewnością nie należy do najłatwiejszych.  Pomimo tego, że obowiązki, które wykonuje petsitter są dosyć proste. Każdy psiak jednak jest inny i trzeba podejść do niego indywidualnie.  Z każdym zwierzakiem należy złapać nić porozumienia. Dzisiaj jednak zamiast skupiać się na tym czym dokładnie jest ten zawód i jakie obowiązki do niego należą, skupimy się na kwestii zarobkowej. Czy takie zajęcie jest jedynie pracą dodatkową i nie jesteśmy w stanie utrzymać dzięki niej rodziny?  Ile dokładnie zarabia osoba na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-petsitter/ 

Petsitter – na czym polega ta praca?

Praca petsittera z pozoru może wydawać się naprawdę prosta. W końcu zajmujemy się pieskiem, kotkiem, a czasami króliczkiem. Wystarczy, że będziemy zajmować się w nim w należyty sposób, a wszystko pójdzie idealny. Niestety, nie w każdym przypadku tak jest. Nie ma się co dziwić. Taki zawód nie jest w naszym kraju bardzo popularny. Sporo osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości zatrudnienia takiej osoby dla swojego pupila. Hotele dla psów czy kotów są już o wiele bardziej popularne, jednak związane są z wielkimi opłatami dla właściciela, a także stresem dla pupila, który nagle zostaje wywieziony i pozostawiony z obcymi nawet na dwa tygodnie. Pracując jako petsitter możemy zajmować się pupilem, w środowisku które zna. Naszym zadaniem będzie opieka, karmienie, a także zapewnienie mu bezpiecznego i szczęśliwego pobytu, aż do powrotu właścicieli.

Ile zarabia petsitter?

Tak naprawdę zarobki takiej osoby uzależnione są od kilku czynników. Tak jak w każdym zawodzie zależą one od miejsca zatrudnienia, a także zapotrzebowania. Zarobki petsittera bywają bardzo zróżnicowane. Może on zarobić od 15 do 100 zł za godzinę spacer z pupilem. W większych miastach zapotrzebowanie na takie osoby jest znacznie większe, niż w małych miejscowościach czy prowincjach. Okazuje się, że czasami jako petsitter będziemy musieli dojeżdżać z miasta do miasta, znajdującego się w naszej okolicy. Dobrze jest więc przemyśleć sobie taki biznes, ponieważ dojazdy mogą czasami wynieść nas więcej, niż sama wypłata za opiekę. Ofert pracy możemy szukać na grupach na Facebooku, OLX czy innych portalach, które szukają osób do pracy.

Zobacz też: http://www.geocarbon.pl/hotel-dla-zwierzat-go-zalozyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here