mechatronik

Sporo osób zastanawia się nad tym czy praca mechatronika jest  dobrze płatnym zawodem. Jest to przecież profesja, która nie jest jakoś szczególnie popularna. Zawód nadal jest dość mało liczebny, a cały czas pożądany przez firmy. Nie tylko te zajmujące się nowoczesnymi technologiami, jak również te stosujące je na co dzień w swojej działalności. Sprawdź na jakie zarobki może liczyć mechatronik. Co ma wpływ na jego wynagrodzenie? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/mechatronik-ile-zarabia/

Co wpływa na wysokość pensji mechatronika?

Będzie to zależało przede wszystkim od miejsca pracy. Będą to np: 

  • zakłady produkcyjne, 
  • instytucje naukowe i publiczne, 
  • serwisy mechatroniczne, 
  • stacje diagnostyczne. 

Dużą rolę będzie odgrywał też Twój poziom wykształcenia. Oczywiste jest, że znacznie mniej zarobisz będąc jedynie po technikum. Od tego w dużej mierze będzie zależało Twoje  stanowisko, na jakim pracujesz. Jak wyglądają zarobki mechatronika w naszym kraju? 

Ile zarabia technik mechatronik?

Technik mechatronik posiada niskie szanse na rynku pracy. Oczywiście zatrudnienie może znaleźć, ale jedynie na stanowiskach pomocniczych lub podległych. Do jego zadań będą należały czynności takie jak nadzorowanie prac urządzeń, programowanie maszyn i automatyzacja linii produkcyjnych. Na terenach województwa łódzkiego brakuje około tysiąca osób pracujących w tym zawodzie. Ich zarobki mogą wynieść tam nawet 3000 – 3500 zł miesięcznie.

Mechatronik – Inżynier zarabia więcej

Wyższe wykształcenie podnosi Twoje kwalifikacje, a także atrakcyjność dla pracodawcy. Dzięki temu otwierają się Twoje drzwi do sukcesu, a większa liczba firm przyjmie Cię z otwartymi ramionami. Wpływ na to ma również tytuł uzyskany po takich studiach.  Inżynier mechatronik tuż po studiach zarabia około 4000 zł. W skali kraju, średnie zarobki inżyniera mechatronika to około 6000 zł. Na osobę bez specjalistycznego wykształcenia są to bardzo wysokie zarobki. Zwłaszcza w porównaniu z zawodami takimi jak pedagogika, gdzie średnie zarobki wynoszą tyle co średnia krajowa. Jeśli posiadasz dłuższy staż oraz pewne osiągnięcia zawodowe, liczyć możesz nawet na wynagrodzenie w wysokości od 4500 do 8000 zł brutto miesięcznie.

Zobacz też: http://www.rodzicdziala.pl/jak-zostac-mechatronikiem/

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here