Zwrot podatku

Płacenie podatków nie należy do przyjemnych obowiązków. Jednak od tego nie mamy żadnej ucieczki. Od tego nie uciekną również osoby prowadzące firmę jednoosobową. Czasami jednak po rozliczeniu z urzędem skarbowym okazuje się, że zapłaciliśmy zbyt duży podatek dochodowy. Zobacz jak wygląda zwrot podatku, kiedy nadpłatę wykona firma jednoosobowa. Sprawdź, co się w takiej sytuacji dzieje. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zwrot-podatku-firma-jednoosobowa/

Firma jednoosobowa – zwrot podatku

Przedsiębiorcy na działalności gospodarczej płacą podatek dochodowy od osób fizycznych. Bardzo duża ilość z nich może jednak pomniejszyć go o koszty uzyskania przychodu, czyli wszystkie wydatki poniesione na rzecz prowadzenia biznesu. W zależności od tego jaki wybraliśmy rodzaj opodatkowania, wypełniamy inny formularz PIT.

Prowadząc działalność gospodarczą możemy wybrać sobie formę opodatkowania. Osoby, które pracują na zasadach umowy o pracę rozliczają się z państwem tylko w przy użyciu zasad ogólnych, czyli skali podatkowej 17% i 32%. I tutaj właśnie kończą się różnice między pracą na etat, a prowadzenie działalności gospodarczej w przypadku rozliczania się z państwem.

Przedsiębiorcy, którzy płacą zaliczkę na poczet przyszłego podatku, mogą robić to co miesiąc. Z ogólnych zasad wyłamują się firmy, które rozliczają się na karcie podatkowej. Mają oni wówczas obowiązek zapłacić podatek do 7 dnia miesiąca następnego.

Ile firma jednoosobowa czeka na zwrot podatku?

W takim przypadku prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą czekanie więcej niż 45 dni na zwrot podatku. Osoby składające PIT w formie papierowej muszą czekać 3 miesiące. Warto więc jednak rozliczać się z państwem przez internet.

Zobacz też: http://www.geocarbon.pl/nazwa-firmy-jednoosobowej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here