Jaki program do wystawiania faktur online wybrać

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na opodatkowanie swojej działalności za pomocą Karty Podatkowej. Jest to dokument ewidencyjny, w którym podstawa naliczonego podatku jest wskazywana przez naczelnika właściwego miejscowo Urzędu Skarbowego. Istotne jest, że nie każdy przedsiębiorca może korzystać z omawianego sposobu opodatkowania.

Na ogół jednak osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie, z powodzeniem mogą liczyć na przyznanie omawianej preferencji. Istotne jest jednak, że także w przypadku korzystania z Karty Podatkowej powinny być wystawiane faktury online. Są to dokumenty księgowe o charakterze ewidencyjnym, które służą udowodnieniu, że dane zaszłości gospodarcze w istocie miały miejsce. Każda osoba niebędąca konsumentem powinna otrzymać od dostawcy fakturę. W przeciwnym wypadku naraża się on na niekorzystne skutki podatkowe, w tym na wymierzenie przez organ kontroli skarbowej wysokiej grzywny.

W dobie internetu nie warto prowadzić ewidencji w formie papierowej. Ustawodawca dopuścił możliwość prowadzenia obiegu dokumentów w formie elektronicznej. Niektórym osobom ciężko zdecydować się, jaki program do wystawiania faktur online wybrać. Zdecydowanie warte polecenia są złożone systemy, które umożliwiają wykonywanie i kontrolę wielu procesów zachodzących bezpośrednio w firmie. Takie narzędzia cechują się dużym stopniem funkcjonalności, co sprawia, że na chwilę obecną wykorzystywane są niemal powszechnie.

Program do fakturowania wfirma.pl to dogodna opcja dla wszystkich, którzy chcą znacząco uprościć swoją pracę. Jak wiadomo, samodzielne sporządzanie i korygowanie dokumentów sprzedażowych wymaga sporych nakładów czasowych – szczególnie wtedy, gdy nie korzysta się ze zwolnienia z podatku VAT. Natomiast wykorzystanie systemu informatycznego umożliwia pełne zautomatyzowanie wystawiania faktur, rachunków oraz innych niezbędnych dowodów księgowych. Jednocześnie w ramach omawianego programu możliwe jest skorzystanie z wsparcia producenta – między innymi dzięki chatowi z konsultantem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here