dotacje z urzędu pracy

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to bardzo dobry pomysł. Problem jest w tym, że mamy pomysł, ale nie mamy pieniędzy. Co w takiej sytuacji można zrobić? Można zgłosić się do banku po pożyczkę, ale, na jakiej podstawie mamy ją otrzymać? Nie mamy jeszcze firmy i nie mamy dochodów, dlatego bank nie będzie chciał z nami rozmawiać. W takiej sytuacji można albo porzucić swój pomysł albo można będzie zgłosić się do urzędu pracy po dotacje. Ten drugi pomysł jest naprawdę bardzo dobry, dlatego warto będzie z niego skorzystać.

Wiele na tym zyskamy, ale oczywiście zanim otrzymamy chociażby złotówkę to trzeba będzie spełnić szereg wymagań. W urzędach jest prosta zasada, jeśli pieniądze są za darmo to urzędnika zadaniem jest zrobić wszystko żeby nam uprzykrzyć życie. Tak to właśnie wygląda w praktyce, ale oczywiście jest też zależne od tego, do jakiego urzędu pracy przynależymy. Od razu trzeba zasmuć wiele osób, bo nie każdy pieniądze dostanie. Pula dotacji jest ograniczona. Najczęściej w mniejszych miastach na listę załapuje się po kilka do kilkunastu osób. To nie za, wiele dlatego jeśli mamy pecha to będziemy gdzieś daleko na liście.

To jednak nie koniec, bo w zależności od tego, do jakiego urzędu pracy należymy mogą być dodatkowe wymagania. Jakie? Można być nie w tej grupie wiekowej, jaka jest brana pod uwagę przez urzędników. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby, które mają dwadzieścia lat mają większe szanse na dotacje niż trzydziestopięciolatek. Wydawać by się mogło, że mamy pomysł, a zatem urzędowi zależy na tym żeby bezrobotnego się pozbyć i dać mu pieniądze. Niestety tak może nam się jedynie wydawać i szybko się o tym przekonamy.

warunki trzeba spełnić aby dostać dotacje

Inne wymagania

Wymaganiem numer jeden jest zarejestrowanie się w urzędzie pracy. Może być tak, że wystarczy się zarejestrować i można starać się o dotacje, a może być tak, że trzeba czekać nawet pół roku. Problem jest z pracą, bo dzisiaj pracy nie brakuje, a co za tym idzie urzędnicy na pewno nam zaproponują miejsce pracy. Nie możemy odmówić, bo wtedy stracimy status bezrobotnego, a co za tym idzie nie będzie można starać się o żadne dofinansowanie.

Osoba, która stara się o dofinansowanie nie może być studentem studiów dziennych, ale już zaocznych może. Oczywiście nie można na swoim koncie mieć jakiejkolwiek innej działalności, którą prowadziliśmy przez ostatnie dwanaście miesięcy. Trzeba się dokładnie tego dowiedzieć, bo bywają urzędy, które ten okres mają bardziej wydłużony.

Co jeszcze?

To nie koniec wymagań, bo nie można przez ostatnie dwanaście miesięcy odmówić przyjęcia pracy. To długi okres czasu, a tak jak zostało wspomniane wcześniej pracy dzisiaj jest bardzo dużo i nie będzie wcale łatwo spełnić ten warunek. Osoba, która stara się o dofinansowanie nie może wcześniej posiadać bezzwrotnych środków publicznych. Nie można również kombinować składając w dwóch urzędach ten sam wniosek. Jeśli tak się stanie to nie otrzymamy żadnych pieniędzy i jeszcze możemy mieć problemy. Na to nie można sobie pozwolić, dlatego nie ma, co kombinować.

Dotacja

Od czasu przyznania nam dotacji to czasu, kiedy pieniądze wpłyną na konto może minąć nawet kilka miesięcy. Nie możemy w tym czasie zakładać własnej firmy. To jest spory problem, bo tak naprawdę nas to wszystko blokuje. Często pieniędzy nie ma, albo nie wiadomo ile ich jest. Wygląda to w ten sposób, że urzędnicy starają się za wszelką cenę zniechęcić każdego z nas do tego żebyśmy albo dali sobie spokój albo żebyśmy sami sfinansowali swoją działalność gospodarczą. Jeśli jesteśmy wytrwali i nie zależy nam na czasie to na pewno można się ustawić w kolejce, bo wiele na tym zyskamy.

jakie warunki trzeba spełnić aby dostać dotacje z urzędu pracy

Mówimy tutaj o kilkunastu tysiącach złotych, które można będzie wykorzystać na dowolny cel. Bez tych pieniędzy wiele osób nie może wystartować z własną firmą. Szkoda byłoby nie spróbować swoich sił tym bardziej, że założenie firmy nie kosztuje dużo, a przy okazji nie trzeba na to tracić zbyt wiele czasu. Jeśli nam się uda to później będzie można się starać o unijne pieniądze, ale na to przyjdzie jeszcze czas.

Na razie trzeba znaleźć sposób na to żeby wymyślić, czym możemy się zajmować, a potem trzeba będzie pozałatwiać wiele formalności i otrzymać pieniądze. Start mamy łatwiejszy i na pewno nam na tym zależy. Skoro państwo coś daje to trzeba brać i wykorzystywać każdą możliwą okazję. Wiele osób ma własne jednoosobowe firmy i nie narzekają. My również możemy się przekonać czy nam się taka forma zatrudnienia spodoba. To wcale nie jest takie łatwe, na jakie może wyglądać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here