jak nie zwariować w pracy

Nawet najlepsza praca może doprowadzić do tego, że będziemy chcieli zwariować. Niestety, ale każdy ma swoją odporność i jeśli czegoś jest za dużo to nic dobrego nie wróży. Na pewno nie warto brać sobie na głowę zbyt wielu obowiązków. Może na początku będzie to wyglądało dobrze, szef będzie zadowolony, ale w pewnym momencie będziemy mieć wszystkiego dość, a przecież nie o takie rozwiązanie nam chodzi. My chcemy pracować i zarabiać pieniądze, a nawet praca marzeń może nam się znudzić, bo źle do tego tematu podchodzimy.

Jeśli czujemy, że mamy za dużo na głowie to trzeba szybko to zmienić, bo im dłużej się czeka tym będzie z tym gorzej, a nie o takie rozwiązanie nam przecież chodzi. Nie chcemy zmieniać pracy czy się męczyć każdy nawet małym zadaniem. Tak to niestety może się zakończyć, jeśli nie będziemy uważać. Jeśli mamy zbyt wiele zadań to zaczyna nas to przerastać a co to oznacza? To, że zaczniemy popełniać wiele błędów, które mogą być dla nas bardzo kosztowne. Nie można sobie na to pozwolić. Robimy tyle ile zniesie nasz mózg i nasz organizm, a wtedy nie będziemy mieć takich problemów.

Podczas wykonywania pracy czasami trzeba zrobić sobie przerwę

pezrwa w pracy

Nie chodzi o przerwę na koniec pracy, ale przerwę w jej tracie. Jeśli nad czymś bardzo dużo siedzimy to męczymy się bardzo mocno i przestajemy racjonalnie myśleć. Nawet kilku minutowa przerwa i zajęcie się chociażby patrzeniem w okno może dać nam chwile relaksu. Wtedy zregenerujemy trochę swoje siły i będzie można przystąpić do dalszego działania. Jeśli pracujemy u siebie to nawet krótka drzemka w takiej sytuacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wystarczy nam piętnaście minut żebyśmy wstali pełni chęci do dalszego działania.

Zauważmy, że w ten sposób działają pracownicy w Japonii. Tam, jeśli pracownik nie drzemie w pracy to oznacza, że nie jest wydajny i nie daje z siebie wszystkiego. W Polsce raczej pracodawca nam na to nie pozowali, ale jeśli mamy własną firmę to można na takie rozwiązanie postawić. Przyniesie to wiele dobrego i od tej pory właśnie tak będziemy robić żebyśmy nie zwariowali w swojej pracy. Odstresowanie się w pracy może oznaczać również wyjście na spacer.

Spacer może być po okolicy, jeśli są to tereny zielone to nasze oczy odpoczną i będziemy czuć się o wiele lepiej. Właśnie tego nam trzeba w kryzysowych sytuacjach, kiedy nie idzie nam w pracy, dlatego pracodawcy powinni się na to godzić. Wtedy mieli by bardziej wydajnych pracowników, ale trudno byłoby u większości pracodawców na to pozwolić. Zapytać zawsze można.

Co jeszcze można zrobić żeby nie zwariować?

w pracy

Męczymy się nawet przy prostych zadaniach, jeśli mamy w pomieszczeniu jedynie sztuczne światło. Niestety wiele osób właśnie takie problemy ma i nie można tego rozwiązać. Gdyby tak wpuścić do pokoju nieco światła dziennego to człowiek od razu lepiej się czuje i jego wydajność wzrasta. Człowiek potrzebuje słońca żeby nie zwariować. Jeśli jest tylko taka możliwość to trzeba będzie zmienić miejsce pracy, a sami po sobie zobaczymy, że jest nam o wiele lepiej i że była to bardzo dobra decyzja.

W pracy bardzo ważne są relacje z innymi osobami. Jeśli mamy, z kim porozmawiać to dzięki temu czujemy się lepiej. Jeśli w pracy jest tylko stres to niestety, ale nic dobrego z tego nie wyniknie. Stres zabija nas może nie od razu, ale z biegiem czasu się to zmieni. Nasza psychika będzie w coraz gorszym stanie i w pewnym momencie będzie nam jeszcze trudniej. Każde zadanie będzie trudniejsze do wykonania i wtedy pracodawca może stwierdzić, że nie ma sensu nas tutaj trzymać.

Zanim do tego dojdzie trzeba zbudować sobie relacje z innymi, aczkolwiek dzisiaj może być to problematyczne, bo ludzie trzymają się na uboczu i każdy walczy tylko o swoje. Na pewno warto spróbować i wtedy przekonamy się jak to wygląda. Odpoczynek pomiędzy wykonywanymi zadaniami nie musi być długi. Niestety w Polsce przyjęło się taką metodę, że przerwa pracy jest na jedzenie i ewentualnie na palenie papierosów. Na nic innego tego czasu nie wystarcza, bo w ciągu ośmiu godzin mamy piętnaście minut przerwy. Jeśli praca jest stresująca to ten czas powinien być zdecydowanie dłuższy.

Pracodawcy często o tym zapominają i wydaje im się, że im ktoś dłużej pracuje tym ma lepiej, bo jego wydajność jest większa. Niestety, ale bez przerw i bez odpoczynku od tych wszystkich zadań będzie to bardzo trudne do wykonania. Później jest zaskoczenie, że jednak naukowcy, którzy badali tę sprawę mieli racje. Warto czasami poczytać, co mają do powiedzenia Ci, którzy na tym temacie się bardzo dobrze znają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here