straciłem prace co dalej

Utrata pracy to nic przyjemnego i w Polsce wiele osób tego doświadczyło. Teraz jest o wiele lepiej, bo z pracą jest łatwiej, ale te osoby, które pamiętają lata dziewięćdziesiąte to wiedzą, że sytuacja bywała bardzo różna. Można wskazać takie osoby, które od kilku pokoleń nie miały pracy. To akurat osoby, które nawet przy najlepszych ofertach pracy niczego nie będą robić, bo im się nie chce. My skupimy się na takich osobach, które straciły właśnie pracę i szukają nowej.

Na początku wszystko wydaje się ładne i przyjemne. Wreszcie nie musimy się niczym zajmować, nie trzeba wstawać rano i słuchać swojego pracodawcy. Sytuacja zmienia się wtedy, kiedy nie mamy, za co zapłacić rachunków, a może mamy jeszcze kredyt na mieszkanie albo dom? Jeśli w domu są dwie osoby i ta druga pracuje to nie ma jeszcze końca świata, ale zdarza się tak, że pracujemy w tym samym miejscu i wtedy tracimy pracę też razem.

Na pewno nie ma, co panikować, bo to nic nie zmieni

Odpoczywajmy, jeśli możemy, ale i planujmy sobie dalszą przyszłość. Pamiętajmy o tym, że człowiek zaczyna szybko się przyswajać do sytuacji, w której jest, a to nic dobrego nie wróży. W takiej sytuacji można zapomnieć o pracy i co wtedy? Tak się żyć nie da. Wiele zaczyna przechodzić przez kilka stanów utraty pracy. Kolejny to uczucie straty pracy, czyli czegoś, na czym nam bardzo zależało, ale już tego nie mamy. Zaczyna nam czegoś brakować i nie wiemy, co ze sobą zrobić.

szukam pracy

Zastanawiamy się wtedy nad nowymi obowiązkami, można robić coś w domu, ale to nie zawsze wystarcza. Praca to jednak była praca, dlatego trzeba sobie jakoś radzić. W pewnym momencie zaczniemy czuć złość, że nic nie możemy zrobić i wtedy trzeba będzie brać się do pracy, bo inaczej w tym stanie zostanie bardzo długo. Często, kiedy pojawia się bezradność i gniew to wiele osób szuka rozwiązania w alkoholu. To często spotykany problem, dlatego nie możemy sobie na to pozwolić.

Musimy działać już teraz, zaraz po tym jak straciliśmy pracę. Tym bardziej, że dzisiaj, jeśli się sprężymy to pracę znajdziemy. Może nie od razu taką jak mieliśmy, ale nie zrażajmy się tym. Często trzeba przyjąć ofertę dla nas mniej korzystną, ale to również nie jest ważne. Ważne za to jest to, że praca jest, a zatem nie musimy się martwić tymi etapami, które wyżej zostały opisane tylko można od razu działać.

Rozwiązania są blisko nas i tylko od nas będzie zależało czy z nich skorzystamy czy wolimy się użalać nad sobą. Dzisiaj nawet, jeśli mamy pięćdziesiąt i więcej lat to znajdziemy pracę dla siebie. Czasy się zmieniły i my osoby szukające pracy możemy z tego skorzystać. Wtedy osiągniemy swój cel i na pewno będziemy z tego powodu bardzo zadowoleni.

Szukamy pracy

Szukanie pracy trzeba będzie zacząć od napisania CV. Dla osób, które w jednym miejscu pracowały dziesiątki lat to nie będzie łatwe zadanie. Wiele osób nigdy tego nie robiło, dlatego trzeba wspomaga się Internetem, w którym najdziemy ciekawe wzory. Na pewno dopasujemy coś pod siebie i tym samym będzie można stworzyć takie CV, jakie będzie bardzo atrakcyjne dla każdego z pracodawców. Jeśli jest taka potrzeba to musimy napisać list motywacyjny.

Wszystkiego dowiemy się z ogłoszenia o pracę, które znajdziemy. Oczywiście to również będziemy robić przez Internet. Najłatwiej w ten sposób szuka się ofert o pracę, bo jest ich naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo. Możemy sami szukać i odpowiadać na ogłoszenia, ale można również samemu dodawać takie ogłoszenia. To zwiększa szanse na to, że znajdziemy dla siebie coś odpowiedniego. Najważniejsze jest żeby się nie poddawać nawet, jeśli kolejny raz nie udaje nam się znaleźć pracy.

straciłem prace

Czasami trzeba będzie porzucić swoje dotychczasowe życie i wtedy wyprowadzamy się do innego miasta. Im mamy większe miasto tym mamy większe szanse na znalezienie pracy dla siebie. Ważne jest to żeby wiedzieć jak pracy szukać i gdzie. Jeśli nie mamy odpowiedniego wykształcenia to nigdy nie jest za późno żeby pójść na kursy czy nawet na studia. Ta robi wiele osób i są zadowolone, dlatego my nie możemy się poddawać. Sytuacje w życiu mogą nas zaskakiwać i wtedy nie będziemy wiedzieli, co mamy zrobić.

Radzimy się innych, a jeśli jest taka potrzeba to idziemy z tym do psychologa. Najważniejsze jest to żebyśmy osiągnęli swój cel, którym w tym przypadku jest praca. Jeśli nam się to uda to oznacza, że zrobiliśmy wszystko, co się dało i że pracodawca na pewno to doceni i nas zatrudni. Trzeba zacząć poszukiwania pracy od teraz, a wtedy szybciej pojawi się coś interesującego. Musimy walczyć o swoją przyszłość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here