jak wygląda praca w mcdonalds

McDonald to sieć, która znana jest na całym świecie. Dla wielu osób jest to miejsce, w którym mogą znaleźć sobie pracę. Dotyczy to młodych osób, które uczą się, ale chciały zarabiać pierwsze pieniądze. Są też takie osoby, które traktują pracę w tej firmie, jako wstyd. Na pewno nie będzie to szczyt marzeń dla nas, ale lepiej przygotowywać jedzenie niż siedzieć na budowie albo na kasie w jakimś supermarkecie.

Nie ma się, z czego śmiać, bo ta praca daje spore doświadczenie. Tutaj nie każdy nie nadaje, dlatego warto się tam zatrudnić i nauczyć wykonywania poszczególnych zadań. Wtedy będziemy mogli w przyszłości znaleźć lepszą prace i to zdobyte doświadczenie tam wykorzystamy. Godziny w tej pracy można sobie indywidualnie dostawać. Wszystko będzie zależne od tego czy tylko pracujemy czy jeszcze się będziemy uczyć w szkole czy na uczelni.

Zasadniczo zmiany są, co sześć godzin tylko przygotowane są pod osoby, które dopiero zaczynają prace i nie chcą się zbytnio przemęczać. Jeśli chcemy i mamy na to czas to nie ma problemu żeby wybrać dyżur dwunastogodzinny. Wtedy praca jest ciężka, ale na koniec miesiąca jest też spory zarobek, a przecież tutaj pracujemy nie, dlatego e to praca naszych marzeń, ale dlatego że potrzebne są nam pieniądze. Do wyboru mamy siedzenie na kasie albo przygotowywanie posiłków.

mcdonalds

Dobrym rozwiązaniem jest zmian miejsc pracy i wtedy nasza wydajność jest o wiele większa i nie czujemy aż tak dużego zmęczenia. Wiele osób właśnie tak robi i nie mają monotonnej pracy, a przecież, jeśli w pracy jest znudzenie to niestety, ale pojawia się również słaba wydajność. Zapewne wiele osób zastanawia się jak to wygląda pod względem finansów? Pensje otrzymujemy za wypracowane godziny, a jeśli chodzi o stawkę to wszystkiego dowiadujemy się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Stawka będzie zależna od godzin, jakie chcemy przepracować, ale również od tego, jakie mamy doświadczenie. Można być szeregowym pracownikiem, ale można być również kierownikiem. Na temat pracy w McDonald można poczytać wiele opinii. Wiele z nich jest wyssanych z palca i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli chcemy mieć pewności, że czytamy coś wiarygodnego to trzeba polegać na osobach, które naprawdę tam pracowały, a nie tylko słyszały od znajomych.

W restauracji bardzo ważna jest higiena i każdy pracownik musi tego pilnować. Mając kontakt z pieniędzmi mamy na rękach mnóstwo bakterii, dlatego jeśli się przechodzi na kuchnie to ręce trzeba będzie myć. Praca w McDonald na pewno nie jest łatwa, dlatego tak wiele osób ją krytykuje. Każdy ma powierzone swoje zadanie i musi się tego trzymać. Musimy wziąć pod uwagę to, że w takiej pracy jest zawsze, co robić. Jeśli widzimy ile osób każdego dnia odwiedza restauracje to sami dojdziemy do wniosku, że tam nie ma miejsca na odpoczynek.

Nawet, jeśli jest chwila to nagle się okazuje, że przyjdzie wycieczka szkolna i pracy jest dziesięć razy więcej. Jest presja, bo z jednej strony trzeba dać klientowi to, czego szuka, a z drugiej strony trzeba czasami trzymać nerwy na uwięzi. Klienci przecież zdarzają się bardzo różni, dlatego trzeba być ostrożnym.
Na nasze miejsce czeka wiele chętnych osób, bo tak naprawdę McDonald sporo płaci, dlatego wiele osób chce tam pracować. Nie jest lekko, ale jest wypłata, co miesiąc, bo to sieć, która jest wiarygodna i pewna.

praca w mcdonalds

Pierwsza praca

W McDonald trzeba będzie dbać o potrzeby klienta bez względu na to czy nam się to podoba czy nie. Nasze zdanie się nie liczy, bo my tylko pracujemy. Zanim trafimy do McDonald trzeba będzie przejść przeszkolenie i wtedy dowiemy się jak sobie radzić w stresującej sytuacji, a trzeba się liczyć z ty, że będzie ich w tej pracy bardzo dużo. Jeśli postępujemy zgodnie z regulaminem i jesteśmy rzetelnymi pracownikami to można liczyć na premie i awans.

Na pewno na tym zyskamy, a po latach będziemy żałować, że dłużej w tej firmie nie zostaliśmy. Szybko przekonamy się, że ta nasza pierwsza praca to jednak było coś, co będziemy miło wspominać. Najważniejsze jest to żeby przykładać się do swojej pracy. Negatywne opinie na temat tej pracy biorą się z tego, że ludzie myślą, że do McDonald idzie się odpoczywać.

Można jeść ile się chce, robić, co się chce, a przecież tak dobrze nie ma nigdzie. Jeśli jest praca to są pieniądze i wtedy szefostwo firmy jest z takiego pracownika bardzo zadowolone. On ma pracę i wynagrodzenie, a oni mają zadowolonych klientów. Na tym właśnie polega taka współpraca. Każda praca ma swoje plusy i minusy i z biegiem lat się o tym przekonamy. Na pewno McDonald ma więcej zalet niż wad.

[Głosów:8    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here