jak odpisać na ofertę pracy

Znalezienie pracy nie zawsze jest takie łatwe, a na pewno tak będzie, jeśli mamy konkretne wymagania. Nie chcemy byle, jakiej pracy tylko taką, która będzie nam odpowiadała. Jeśli właśnie teraz widzimy w ogłoszeniach, że pojawiła się taka oferta, jaka nam się podoba to trzeba będzie wiedzieć jak na nią odpowiedzieć.
To nasza szansa i nie możemy jej zmarnować, dlatego szukajmy sposobu na to żeby zachęcić pracodawcę do tego żeby nami się zainteresował.

Bardzo ważne będzie napisanie odpowiedniego CV

Tutaj trzeba trochę nad tym posiedzieć, bo wtedy napiszemy coś, co pracodawcy się spodoba i będzie chciał z nami dalej rozmawiać. Musimy spełniać kryteria stawiane przez pracodawcę, bo wtedy zwiększamy swoje szanse na otrzymanie takiej pracy. Jeśli szuka kogoś z wyższym wykształceniem, kto będzie miał doświadczenie i jakieś dodatkowe szkolenia, a my to wszystko mamy to szanse na otrzymanie pracy mamy też bardzo duże.

cv

Gorzej, jeśli czegoś nam brakuje, ale to nie oznacza, że nie można swojego CV aplikować. Często zdarza się tak, że pracodawca ma bardzo wygórowane wymagania i nikt nie jest w stanie ich spełnić, a skoro my jesteśmy najbliżej jego wymagań to automatycznie nasze szanse rosną. CV jest kluczem do sukcesu, bo jeśli jest to oferta bardzo popularna to firma otrzymuje dziesiątki aplikacji od kandydatów na stanowisko.

To oznacza, że my musimy być od nich lepsi, bo tylko wtedy nasze szanse są większe i na pewno uda nam się znaleźć pracę, która spełni nasze wymagania i będziemy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Jeśli to konkretna firma to trzeba będzie też napisać list motywacyjny. To nie jest szablon, który wysyłaliśmy już dziesięć razy tylko coś pisanego pod daną firmę. Ma to mieć sens, bo wtedy będziemy mieć większe szanse na to czy prace otrzymamy czy jednak pracodawca poszuka sobie kogoś innego.

Jeśli nie wiemy jak się tym zająć to nie pozostaje nam nic innego jak szukać informacji o liście motywacyjnym w Internecie. Na pewno trafimy na takie wzory, które nam się spodobają i na których będziemy się wzorować, ale nie wszystko kopiować.

Tylko wtedy będziemy mieć szanse na znalezienie rozwiązania, które nas interesuje. Pamiętajmy, że trzeba w odpowiedni sposób napisać maila. To nie jest list do kolegi tylko do pracodawcy, a zatem odpowiednie zwroty i odpowiednia forma to podstawa i trzeba o tym pamiętać.

Kultura jest na pierwszym miejscu nawet, jeśli wysłaliśmy już sto podobnych maili, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Może teraz jest właśnie czas na to, że nam się to uda, dlatego trzeba się tego pilnować. Jeśli odpowiadamy na ofertę pracy to najgorsze, co można zrobić to od razu pytać o to ile można będzie zarobić. To jest ważne, ale nie zaczynajmy rozmowy od tego, bo wtedy pracodawca nie będzie chciał z nami rozmawiać. Dzisiaj wiele osób zaczyna rozmowę z pracodawcą od tego, co mogą zyskać, ale nic nie mówią, co dają w zamian.

Pracodawca jest w stanie wiele nam zaoferować, ale tylko wtedy, kiedy będziemy bardzo wartościowymi kandydatami na stanowisko, jakie oferuje. Musimy zawsze to mieć na uwadze, że chętnych takich jak my jest bardzo dużo, dlatego tylko ta osoba, która w stu procentach spełni pracodawcy oczekiwania ma szanse na otrzymanie swojej nowej pracy. Próbujemy tak długo aż nam się wreszcie uda i dotrzemy do takiej pracy, jaka jest nam potrzebna i jaka spełnia wszystkie nasze oczekiwania oraz wymagania.

jak odpisać

Nasza nowa praca

Dzisiaj ofert pracy jest o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu, ale o te wartościowe miejsca pracy trzeba będzie się starać o wiele bardziej. Każdy chce mieć super pracę, dlatego jeśli właśnie teraz znaleźliśmy takie ogłoszenie to musimy się spieszyć z odpowiedzią. Może być tak, że w godzinę oferta będzie nie aktualna, bo pojawi się sto aplikacji przez potencjalnych kandydatów.

Często tak się dzieje, dlatego trzeba się spieszyć. W swoim mailu zostawmy dane, o które prosi przyszły pracodawca wtedy będzie wiedział jak ma się z nami skontaktować. Jeśli zrobiliśmy wszystko, co się dało to nie pozostaje nam nic innego jak czekać. Może jutro ktoś się do nas zgłosi i zostaniemy umówieni na rozmowę o pracę, ale może być tak, że telefon będzie milczał.

Bywa różnie i na pewno nie można się zrażać tym, że nam się nie udało. W życiu bywa bardzo różnie i trzeba mieć tego świadomość, a wtedy będziemy próbować tak długo aż wreszcie się pojawi oferta, która spełnia wszystkie nasze wymagania.
Im częściej będziemy próbować tym zwiększamy swoje szanse na znalezienie pracy. Właśnie tego nam trzeba i tego oczekujemy, dlatego trzeba działać już teraz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here